Zadejte, prosím, věk dítěte v den nástupu na zájezd:
  • Value is required and can't be empty
Hodnocení zákazníků

Štrbské Pleso

NOVÉ!

Zatím žádné hodnocení.

Informace k lyžařskému středisku
Štrbské Pleso
Nejvyšší bod: 1 840 m
Nejnižší bod: 1 376 m
Výška vesnice: 1 346 m
Vleků celkem: 8
Kotvové vleky: 5
Sedačkové lanovky: 3
Kabinkové lanovky: 0
Sjezdovek celkem: 8,3 km
Sjezdovky:
2,7 km
Sjezdovky:
5,6 km
Sjezdovky:
0 km
Lyžařské trasy: 0 km
Mapa sjezdovek

Lyžování Štrbské Pleso – nejvyšší lyžařská vesnice Slovenska!

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso je nejvýše položeným lázeňským místem ve Vysokých Tatrách s tradičními léčebnými lázněmi. Městečko leží na břehu stejnojmenného ledovcového jezera, podle kterého dostalo také jméno. Již na konci 19. století začal kvést na Štrbském Plesu turismus a tak se místo i díky krásné krajině proměnilo v jednu z nejoblíbenějších turistických destinací. Původní historický vzhled vesnice je momentálně ovlivňován moderními hotely. Do povědomí vstoupilo Štrbské Pleso hlavně díky lyžařskému mistrovství světa, které se zde konalo v roce 1970. Jako svědkové této velké události tu zůstali dva skokanské můstky, které pomyslně dohlíží na lyžařské středisko. Zde si mohou turisté také vyzkoušet bungee jumping.

Pro objevování Vysokých Tater se vyplatí cesta Tatranskou elektrickou železnicí. Vlak staví v blízko položených lyžařských centrech Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a v Popradu, které čekají na vaši návštěvu a můžete si zde také vychutnat místní gastronomii. Při cestě vlakem údolím vás okouzlí výhled na pěknou krajinu a překonat maximální vzdálenost 30 km mezi středisky se jistě vyplatí.

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry jsou nejstarším prázdninovým regionem na Slovensku. V severní části Slovenska leží na hranicích s Polskem a je to nejvyšší pohoří v celém Slovensku s dohromady 25 vrcholky, které dosahují výšky více než 2 600 m. Co se týče rozlohy, jedná se o nejmenší pohoří v Evropě. Zvlášť krásný pohled na horskou krajinu se nabízí z vrcholku Lomnického Štítu, jehož tvar se velmi podobá tvaru pyramidy. S jeho 2 634 m je druhým nejvyšším vrcholkem Vysokých Tater. V nejstarším národním parku Slovenska najdete celkem 15 menších obcí s dohromady sedmi lyžařskými centry. Návštěva Vysokých Tater se vám jistě vyplatí už jen z toho důvodu, že zde, v rámci "nejmenšího evropského pohoří", zažijete pocit, jako byste byli v Alpách, avšak s tím rozdílem, že se tu vyhnete shonu a budete potěšeni příznivými cenami.

Doprava Štrbské Pleso

  • vlakem: Štrbské Pleso (v místě), Štrba (cca 15 km), Poprad (cca 30 km)
  • letecky: Poprad (cca. 25 km), Sliač (cca 125 km), Košice (cca 140 km)

Ubytování Štrbské Pleso

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžování Štrbské Pleso

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.