Zadejte, prosím, věk dítěte v den nástupu na zájezd:
  • Value is required and can't be empty
Hodnocení zákazníků

Wenns

78 Počet hodnocení:

95 % Doporučení:

Středisko 8,4
Lyžování 8,9
Informace k lyžařskému středisku
Hochzeiger
Nejvyšší bod: 2 450 m
Nejnižší bod: 1 450 m
Výška vesnice: 962 m
Vleků celkem: 16
Kotvové vleky: 11
Sedačkové lanovky: 4
Kabinkové lanovky: 1
Sjezdovek celkem: 40 km
Sjezdovky:
10 km
Sjezdovky:
22 km
Sjezdovky:
8 km
Lyžařské trasy: 8 km

Lyžařské středisko Hochzeiger

Lyžařské středisko Hochzeiger

Lyžařské středisko Hochzeiger, rozléhající se mezi Sechszeigerem (2 395 m n.m.) a Hochzeigerem (2 560 m n.m.), je ideální pro všechny ty, kteří během své zimní dovolené hledají pestrost. Celkem 16 vleků a 40 sjezdovek v nadmořské výšce 1 450 m a 2 450 m tu je fanouškům zimních sportů k dispozici. Podíváte se tu daleko nad stromové pásmo a užívat si budete na sněhu jistých sjezdech každého stupně obtížnosti.

Nejkrásnější jsou sluncem zalité svahy na Sechszeigeru, kde se vám navíc naskytne i spousta možností pro freeride. Výzvu představují sjezdy u lanovky Rotmossbahn - boulovaté sjezdovky, lyžařské túry a závodní sjezdy s měřením rychlosti. Výjimečnou výzvu představuje sjezd Zibernfall, který je se svým sklone 80 % a výškovým rozdílem 945 m nejobtížnějším sjezdem v lyžařském středisku. Pokud fandíte freestylu, můžete se vyřádit ve snowparku u střední stanice lanovky Hochzeiger. Večer můžete vyzkoušet 6 km dlouhou sáňkařskou dráhu, která je jednou do týdne osvětlena. Lyžařské středisko se nezaměřuje pouze na zkušené lyžaře, ale také na rodiny. Výhody pro rodiny tkví především ve vysokém počtu nabídek lyžařských škol pro děti: doprava ze všech koutů údolí, dětská lyžařská škola a školka, cvičná sjezdovka, horské chaty zaměřené na rodiny s dětmi, dětský park, oddělené cvičné prostory pouze pro děti s dětským kolotočem, plocha na rozcvičení a Pitzi-Express.

Rádi byste na lyžích nebo na snowboardu prozkoumali nejradši celé údolí Pitztal? S rozšířením skipasu na Gletscherpark Card Winter budete mít k dispozici hned šest lyžařských středisek a okolo 120 km sjezdovek a 76 sjezdovek. Patří sem Pitztaler Gletscher, Rifflseebahn, Hochzeiger, Imster Bergbahnen, Kaunertaler Gletscher und Winterberg Fendels! Navíc s rozšířením skipasu můžete využívat skibusy v celém údolí Pitztal zdarma a pohodlně se tak přemisťovat mezi jednotlivými lyžařskými středisky.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Après ski Wenns

U dolní stanice lanovky Hochzeiger budete vtaženi do kouzla pravého après ski. V barech jako je „Egger Lounge“, „Après-Ski Illegal“ nebo „Hennenstall“ vládne skvělá náladička. V centru střediska Wenns je optimální adresou pro skvělou večerní párty podnik „Rutsche“ - živá hudba, drinky a spousta dobře naladěných lidí se postarají o své. Jinak je středisko připraveno spíše na rodiny s dětmi a hosty hledající klídek a pohodu.

Jde-li o aktivity mimo sjezdovky, zkuste zimní turistiku, tím Pitztal prozkoumáte nejlépe. Třešničkou na dortu jsou impozantní ledové vodopády, eldorádo pro příznivce ledního horolezectví. Dle povětrnostních podmínek mají na výběr ze 45 různých horolezeckých tras. Nechybí tu ani několik sáňkovacích dráh. Na 6 km dlouhou dráhu se dostanete lanovkou Hochzeiger, vede rovnou kolem restaurace Zeiger a jednou týdně je dokonce osvětlená, takže si tu sáňkování užijete i po setmění. V místních restauracích si pochutnáte na regionálních i mezinárodních dobrotách.

Snowpark: Wenns

U dolní stanice lanovky Hochzeiger se nachází místní snowpark s cca patnácti perfektně upravovanými elementy, které se dělí na dvě sjezdy - sjezd s bednami a sjezd se skokánky. Začátečníci i pokročilí se zde mohou dostatečně vyřádit.

Lyžařské středisko Hochzeiger není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Hochzeiger

Výsledek testu Hochzeiger se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Ubytování Wenns

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžařské středisko Wenns

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.