Zadejte, prosím, věk dítěte v den nástupu na zájezd:
  • Value is required and can't be empty
Hodnocení zákazníků

Rauris

204 Počet hodnocení:

95 % Doporučení:

Středisko 9,0
Lyžování 8,2
Informace k lyžařskému středisku
Rauris - Hochalm
Nejvyšší bod: 2 175 m
Nejnižší bod: 940 m
Výška vesnice: 950 m
Vleků celkem: 10
Kotvové vleky: 6
Sedačkové lanovky: 1
Kabinkové lanovky: 3
Sjezdovek celkem: 33 km
Sjezdovky:
15 km
Sjezdovky:
13 km
Sjezdovky:
5 km
Lyžařské trasy: 5 km

Lyžařské středisko Rauris - Hochalm

Lyžařské středisko Rauris - Hochalm

Se skipasem Rausirs-Hochalm máte přístup ke 32 km sjezdovek a 10 moderním lanovkám a vlekům. Gipfelbahn vás pohodlně vyveze do výšky 2 175 m, kde na vás čeká jedinečný pohled na horskou krajinu. V lyžařském středisku Rauris s vysokohorskými tratěmi se budou cítit dobře zejména rodiny, kterým převážně jednoduché až středně obtížné sjezdovky nabízí opravdovou radost z lyžování.

Začátečníci si to navíc mohou zkoušet na širokých a volných sjezdovkách u vleku Graftlift a lanovky Gipfelbahn. Avšak i pokročilým a náročnějším lyžařům má středisko se svými zajímavými sjezdovkami, skvělou jízdou v hlubokém sněhu a funparkem co nabízet! Zkušenějším doporučujeme 5 km dlouhý sjezd ze stráně Heimalm-Rauris. Velkou zábavu pro všechny experty nabízí 700 m dlouhý Familyslope s klopenými zatáčkami, vyvýšeninami, skokánky a spirálami a také 10 km dlouhý sjezd z horské stanice Gipfelbahn přes Kreuzboden do Raurisu, při němž překonáte převýšení 1 235 m.

Závodní sjezdovka u lanovky Hochalmbahn je pefektní pro rychlé a zběsilé lyžaře. Za automatického měření času zde můžete překonávat vlastní rekordy.

S rozšířením skipasu na Super Ski Card máte dokonce možnost vybrat si z více než 2 750 km sjezdovek a 926 lanovek a vleků v 21 lyžařských regionech!
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Après ski Rauris

Nabídka pro volný čas je v Raurisu vhodná pro každého návštěvníka. Den na sjezdovkách můžete zakončit například sáňkováním na osvětleném svahu Kreuzboden. 2 km dlouhá dráha na sáňkování je samozřejmě každý den v provozu, kam se pohodlně dostanete taxíkem, nabízí spoustu legrace pro malé i velké. Sáňkování po 19.00 hod. již není zahrnuto v ceně skipasu. O něco klidnější to bude při jízdě v koňském spřežení, na výletu na sněžnicích nebo na procházce s pochodněmi podél romantického údolí. Kdo touží spíše po dobrodružství, určitě jej najde při lezení po ledovci nebo paraglidingu. O zábavu se postarají různé další atrakce. Milovníci après ski se musí podívat do „Heimalm“, kde na vás čeká 20 m dlouhý, vyhřívaný bar a vynikající drinky. V baru "Maislaualm" u údolní stanice lanovky Hochalmbahn panuje také dobrá náladu v duchu après ski! Pro nespavce je tu připraven "Rauriser Stadl", kde se můžete bavit až do rána. Kdo by však raději strávil večer poklidnějším způsobem u dobrého jídla, může se vydat do některé horské chaty, hospody či salaše.

Snowpark: Rauris

Daleko od masového turismu nabízí lyžařské středisko Hochalm v Salcbursku vše, co srdce zimních sportovců ráčí. Údolí Rauris bude však dobrou volbou i v případě, že sami sebe neoznačujete za prostého zimního sportovce, ale spíše za nadšeného freestylistu. Pestrost sjezdovek je jedna radost a určitě se po nich dostanete i k oblíbenému snowparku „Nuggetpark“. Tady máte nejen, že možnost pozorovat místní mládež v akci, ale můžete být i sami aktivní! Přímo vedle chatky Waldalm najdete dva 500 m dlouhé sjezdy, které lákají jak začátečníky tak i nováčky. Překážky typu bedny, raily a skokánky jsou tu standardní výbavou a ne zřídka kdy se stane, že sportovci dosáhnou neočekávané výšky - podmínky jsou perfektní, denní úprava je samozřejmá.

Vedle snowparku najdete také Familyslope. Je jedno, jestli jste absolutní začátečníci nebo pokročilí lyžaři, 700 m dlouhá Familyslope je tu hlavně pro zábavu, kterou si tu můžete užít mimo jiné na vlnách a bednách.

Lyžařské středisko Rauris - Hochalm není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Rauris - Hochalm

Výsledek testu Rauris - Hochalm se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(3,7 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Ubytování Rauris

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžařské středisko Rauris

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.