Zadejte, prosím, věk dítěte v den nástupu na zájezd:
  • Value is required and can't be empty
Hodnocení zákazníků

Gosau

34 Počet hodnocení:

94 % Doporučení:

Středisko 8,4
Lyžování 9,0
Informace k lyžařskému středisku
Dachstein West
Nejvyšší bod: 2 100 m
Nejnižší bod: 780 m
Výška vesnice: 767 m
Vleků celkem: 53
Kotvové vleky: 27
Sedačkové lanovky: 13
Kabinkové lanovky: 13
Sjezdovek celkem: 160 km
Sjezdovky:
57 km
Sjezdovky:
95 km
Sjezdovky:
8 km
Lyžařské trasy: 44 km

Lyžování Gosau - dovolená na sněhu pro celou rodinu!

Gosau

V hornorakouském „Gosauer Hintertal“, nedaleko Salcburku, se nachází středisko Gosau. Jeho tři části Vordertal, Mittertal a Hintertal se rozléhají o délce 11 km a každičký metr je obklopen nádhernou krajinou horského údolí, na úpatí hřebene Gosau. Stejně tak jako v jiných střediscích tohoto regionu, jsou rakouské zvyky a tradice i v Gosau stále doma. Na své si v areálu Dachstein West přijdou zejména rodiny s dětmi, jelikož právě na ně tu čekají jednoduché až středně obtížné sjezdovky. Zalyžovat si tu krom toho můžete i po setmění!

Dachstein Salzkammergut

Innerer Salzkammergut (česky Vnitřní Solná komora), nazývaná také Dachsteiner Salzkammergut, je historickým, malebným, kulturním prostorem na severním okraji Alp, který se rozpíná okolo masivu Dachstein od Bad Ischl na severu po Schladming na jihu a od Abtenau na západě po Bad Mitterndorf na východě. Celé Salzkammergut tak leží na území spolkových zemí Horní Rakousko, Štýrsko a Salcbursko, i když Dachsteiner Salzkammergut leží převážně v Horním Rakousku.

Masiv Dachstein je bohatý na ložiska soli, která hrají v regionu důležitou roli již od 14. století. Navíc došlo v okolí k objevení důležitých archeologických nálezů. Jedinečná příroda ve spojitosti s historicky významnou kulturní krajinou byla roku 1997 zařazena na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Solné doly a panorama regionu světového dědictví jsou dnes velkou turistickou atrakcí stejně jako různorodé možnosti pro zimní sporty u masivu Dachstein.

Doprava Gosau

  • vlakem: Steeg-Gosau (cca 15 km), Golling-Abtenau (cca 35 km)
  • letecky: Salcburk (cca 65 km), Mnichov (cca 235 km), Innsbruck (cca 240 km)

Ubytování Gosau

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžování Gosau

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.