Zadejte, prosím, věk dítěte v den nástupu na zájezd:
  • Value is required and can't be empty
Hodnocení zákazníků

Bad Gastein

765 Počet hodnocení:

90 % Doporučení:

Středisko 8,2
Lyžování 8,6
Informace k lyžařskému středisku
Gastein
Nejvyšší bod: 2 686 m
Nejnižší bod: 850 m
Výška vesnice: 1 002 m
Vleků celkem: 48
Kotvové vleky: 16
Sedačkové lanovky: 17
Kabinkové lanovky: 15
Sjezdovek celkem: 177 km
Sjezdovky:
63 km
Sjezdovky:
106 km
Sjezdovky:
8 km
Lyžařské trasy: 21 km

Lyžování Bad Gastein - zimní dovolená jak se sluší a patří!

Bad Gastein

Šarmantní středisko Bad Gastein najdete v Národním parku Vysoké Taury, v nadmořské výšce 1 002 m v samém srdci Salcburska. Jeho symbol, impozantní Gasteinský vodopád, se valí 200 m přes tři mohutné skály přímo do středu městečka a byl inspirací již mnohým malířům a básníkům. V zimě magneticky přitahuje ledním horolezectvím posedlé turisty. Cesta podél strmých uliček na horských svazích se vyznačuje velkým množstvím Grand hotelů z doby císařské monarchie a mnoha stavbami z doby Belle Époque. Mezitím také v Bad Gasteinu vyrostlo mnoho design a boutique hotelů, které dodávají místu městský půvab a přitahují zejména mladší a modernější návštěvníky. V Bad Gasteinu se Vám ale také splní vaše sny o zimě - léčebné a termální zařízení slibují totiž skutečnou relaxaci, alternativu zajišťuje vedle prvotřídních lyžařských areálů široká nabídka volnočasových aktivit.

Již v roce 1958 se na lyžařském kopci Graukogel pořádalo mistrovství světa v alpském lyžování. Milovníci nakupování se tu mohou vydat za nákupy do mnohých butiků a obchodů. Ze skleněného spojovacího tunelu se dostanete z dolní stanice lanovky přímo do futuristického zařízení skalních vřídel, ke kterému je možné se dostat i přímo z místního nádraží. Budete se tu cítit zkrátka skvěle - ať už jste lyžař, snowboardista nebo si chcete jen tak odpočinout, zde najdete vše, po čem Vaše srdce jen zatouží!

Bad Gastein - jedinečné lyžování pro celou rodinu!

Ať už cestujete s rodinou, v páru nebo sami, Bad Gastein má pro všechny připravenou tu správnou zimní dovolenou. Mezi impozantními budovami z doby Belle Époque se o družný půvab a čistou radost milovníků moderní kultury postarají veřejné ateliéry, kreativní workshopy a jazzové dýchánky. V Bad Gestein najdou ale i rodiny ten pravý ráj pro zimní dovolenou a to nezávisle na tom, jestli již milovníkem lyžování jste nebo Vás a Vaše děti první obloučky na lyžích teprve čekají. Velké a různorodé lyžařské středisko se sjezdovkami, které díky mnoha místním kopečkům často končí velmi blízko ubytování, se vyznačuje širokými, slunečnými sjezdy stejně jako uchvacujícími prudkými svahy. Díky mnoha moderním lokálům a barům nabízí Bad Gastein po skončení lyžování rovněž i pulzující noční život. V podnicích "Silver Bullet", "Haeggbloms" nebo v "Ginger n'Gin" je k dostání mnoho pohodové atmosféry, koktejlů a dobré nálady.

Rodinná dovolená na lyžích se tu velmi snadno změní na malé dobrodružství. . Pro děti, které stojí na lyžích poprvé, tu najdete skvělou cvičnou louku a lyžařské školy s učiteli, kteří se o Vaše děti postarají s plným nasazením a usnadní jim začátky na lyžích. Nechybí tu samozřejmě ani samotné hlídání dětí. V okolí dětského hřiště, na kouzelném koberci a dětských vlecích je na děti spolehlivě dohlíženo, zatímco si rodiče mohou dopřát jízdu na středně těžkých až těžkých sjezdovkách. Jízda za psím spřežením, sáňkovací dráha a bazén ve středisku jen ideálně doplňují celou rodinou dovolenou.

Po dni na sjezdovce se mohou milovníci wellness ponořit do horkých pramenů termálních lázní a u toho se nadýchat čerstvého vzduchu a vychutnat si výhled na horský masiv. Gasteinská termální voda, pramenící v centru Bad Gasteinu je obohacena vzácnými minerály a radonem.

Gasteinské údolí - Ski amadé

Gasteinské údolí se nachází v samotném srdci Salcburska a patří k největším a nejkrásnějším lyžařským regionům v celé spolkové zemi. Pro údolí jsou charakteristické šarmantní stavby ve stylu Belle Époque, které svědčí o císařských dobách, pěkná střediska s lákavým charakterem, čistý vzduch a termální prameny. Spousta hotelů s termálním a wellness zařízením a dvě velké termální lázně se turistům postarají o pořádnou dávku relaxace. Avšak ani milovníci après ski tu nepřijdou zkrátka, zábavu totiž najdou v mnoha horských chatkách, na diskotékách a v barech, což umožňuje strávit noc plnou dobré nálady! V dohromady 4 lyžařských areálech (do 2 686 m) najdou jak profesionální, tak i lyžaři začátečníci vždy ten správný svah se spoustou sněhu.

Doprava Bad Gastein

  • vlakem: Bad Gastein (ve středisku), Zell am See (cca 50 km), Salcburk (cca 100 km)
  • letecky: Salcburk (cca 95 km), Innsbruck (cca 190 km), Klagenfurt (cca 220 km), Mnichov (cca 260 km)

Ubytování Bad Gastein

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžování Bad Gastein

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.