Zadejte, prosím, věk dítěte v den nástupu na zájezd:
  • Value is required and can't be empty
Hodnocení zákazníků

Zakopane

35 Počet hodnocení:

80 % Doporučení:

Středisko 7,5
Lyžování 6,4
Informace k lyžařskému středisku
Kasprov Vrch
Nejvyšší bod: 1 987 m
Nejnižší bod: 1 014 m
Výška vesnice: 833 m
Vleků celkem: 4
Kotvové vleky: 0
Sedačkové lanovky: 2
Kabinkové lanovky: 2
Sjezdovek celkem: 15 km
Sjezdovky:
3,5 km
Sjezdovky:
11,5 km
Sjezdovky:
0 km
Mapa sjezdovek

Lyžování Zakopane - zimní metropole Polska!

Zakopane

Zakopane se nachází na jižním kraji Polska, nedaleko hranic se Slovenskem a přibližně 90 km od Krakova. Město sousedí s Národním Parkem Tatry, má svérázný styl a je zdobeno dřevěnými domky dle tradice Goralů, pradávného západoslovanského kmene. Na začátku 20. let se tu začalo se stavbou hotelů, což do Zakopane přivedlo i čím dál tím více turistů, kteří sem cestovali v první řadě za horolezectvím a odpočinkem.

S postupem času si Zakopane udělalo jméno i za hranicemi a je jedním z nejdůležitějších lyžařských středisek Polska. Slávy se středisku dostalo i díky tomu, že bylo dějištěm různých utkání, například MS nordické disciplíny, MS v biatlonu nebo různých závodů ve skocích na lyžích. Hosté jsou zde rozmazlováni pohostinností a dobrým servisem, takže si uprostřed krásné krajiny užijete perfektní a bezstarostnou dovolenou!

Tatry

Přírodní hranicí mezi Polskem a Slovenskem jsou Tatry, malé ale přesto alpínské pohoří. Vysoké Tatry jsou nejvyšším bodem západních Karpat a rozléhají se dvěma třetinami po Slovensku a jednou třetinou na území Polska. Se svými dech beroucími výhledy, strmými vrcholky, ostře střiženými skálami, hlubokými roklemi a křišťálovými jezery se jedná o bez pochyby nejatraktivnější úsek Tater. Polská i slovenská část je Národním parkem a UNESCO jej označilo za biosférickou rezervaci. Spodní a střední část je zdobena voňavými borovicovými lesy, skýtajíc bohatou floru a faunu. Nejvyšším vrcholkem Vysokých Tater a zároveň i Polska je Rysy, jeho vrcholek je cca 2 500 m n.m.! Mnohá ledovcová jezera krásu tohoto regionu jen zvýrazňují. Další atrakcí Tater jsou místní jeskyně, z nichž je šest zpřístupněno pro veřejnost. Na toto téma existuje hned 650 různých legend. Jeskyně se nacházejí v údolí Kościeliska a dostanete se k nim velmi dobře přes široké turistické stezky. Kopce Vysokých Tater ale nepřesvědčí pouze pro svou přírodní krásu, ale zabodují i v oblasti zimních sportů a to nejen díky ideálním sněhovým podmínkám. Krásné výhledy, netknutá příroda a prvotřídní sjezdovky a trasy pro běžkaře jistí pestré zimní radovánky!

Doprava Zakopane

  • vlakem: Zakopane (ve středisku), Krakov (cca 105 km)
  • letecky: Poprad Tatry (Slovensko, cca 70 km), Krakov (cca 115 km), Katovice (cca 195 km)

Ubytování Zakopane

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžování Zakopane

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.