Zadejte, prosím, věk dítěte v den nástupu na zájezd:
  • Value is required and can't be empty
Hodnocení zákazníků

Sklářská Poruba

45 Počet hodnocení:

88 % Doporučení:

Středisko 8,2
Lyžování 7,2
Informace k lyžařskému středisku
Sklářská Poruba
Nejvyšší bod: 1 362 m
Nejnižší bod: 707 m
Výška vesnice: 886 m
Vleků celkem: 8
Kotvové vleky: 5
Sedačkové lanovky: 3
Kabinkové lanovky: 0
Sjezdovek celkem: 12 km
Sjezdovky:
3,5 km
Sjezdovky:
6,5 km
Sjezdovky:
2 km
Mapa sjezdovek
Sklářská Poruba

Lyžování Sklářská Poruba - radost z lyžování v Krkonoších!

Sklářská Poruba

Sklářská Poruba se nachází v nadmořské výšce 886 m n.m. v údolí mezi východními výběžky Jizerských hor a severní částí Krkonoš. Tenhle malebný flíček na zemi patří mezi ta nejoblíbenější turistická střediska polské části Krkonoš. Inspiraci zde v krásné krajině vyhledávali nejen mnozí skladatelé a básníci, ale i milovníci zimní turistiky zde přijdou na své. Dvousedačkovou lanovkou se například můžete nechat zavézt na 1 362 m vysoký vrcholek Jínonoše a odtud se vydat směrem k fascinujícím Sněžným jámám nebo k prameni Labe až k nám do České republiky.

Díky vysoké jistotě sněhu nabízí Sklářská Poruba i ideální podmínky pro zimní sporty v jejich aktivní formě. Už v první polovině 19. století byste ve vesničce našli 7 km dlouhou sáňkařskou dráhu. Za ně byli tenkrát ještě zapřahováni koně. Rok co rok jsem zimní královna přiláká znovu a znovu mnoho turistů a lyžařské středisko u Jínonoše se jim má čím pochlubit, třeba dlouhými sjezdovkami s možností umělého zasněžení. Sklářská Poruba se dnes počítá mezi ta nejskvostnější lyžařská střediska Východní Evropy.

Krkonoše

Krkonoše jsou horním pásmem, které bychom mohli brát jako přírodní hranici mezi Českou republikou a Polskem. V Polsku se přitom nachází přibližně jen třetina celých Krkonoš. Největším a nejznámějším vrcholkem je Sněžka (1 602 m). V Krkonoších se setkáte s typickými kamennými skálami a s krásnými jezery uprostřed malebné horské krajiny a s trochou štěstí, kdo ví, potkáte možná i Krakonoše. Již léta přitahují tyto hory, které patří z velké části k Národnímu parku, turisty ze všech koutů světa. V místních střediscích najdete vše, co k podařené zimní dovolené patří: dobře upravované sjezdovky, moderní vleky a konce neberoucí trasy pro běžkaře přes nádherné výšiny.

Doprava Sklářská Poruba

  • vlakem: Sklářská Poruba
  • letecky: Vratislav (cca 130 km), Praha (cca 170 km), Drážďany (cca 185 km)

Ubytování Sklářská Poruba

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžování Sklářská Poruba

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.