Newsletter

Přihlaste si newsletter a zajistěte si spoustu výhod!

Ubytování

Nabízíme Vám velký výběr ubytování - od jednoduše zařízených penzionů, přes moderní apartmány až po luxusní pětihvězdičkové hotely. Určitě si i Vy vyberete vhodné ubytování. Opotřebování podmíněné stářím je možné ve všech kategoriích ubytování. Uvedená kategorie ubytování odpovídá klasifikaci, která je pro danou zemi typická (hvězdičky). V některých případech jsou ubytování klasifikována námi (sluníčka), to pokud se stav ubytování dle našeho názoru liší od oficiální klasifikace.

Kategorie ubytování

* nebo °
Velmi jednoduché ubytování, zařízeno jen tím nejnutnějším.

** nebo °°
Jednoduché apartmány s trochou komfortu, například jednoduchý penzion se snídaní nebo apartmán střední kategorie.

*** nebo °°°
Dobré a pohodlné zařízení s dobrým komfortem. Vybavení lepší kvality.

**** nebo °°°°
Velmi dobré celkové zařízení se zvýšeným komfortem. Poloha a infrastruktura objektu postačí i vyšším nárokům.

***** nebo °°°°°
Prvotřídní zařízení s komfortem po všech stránkách. Velmi pěkný a exkluzivní celkový dojem.

Typy ubytování

Apartmány, studia a chalety

Studia se skládají z jedné obývací místnosti na spaní, apartmány a chalety mají k dispozici nejméně jednu další místnost. Veškeré typy těchto ubytování jsou vybaveny kuchyní nebo kuchyňskou linkou, stravování tedy zpravidla není zahrnuto v ceně. Chcete-li obývací místnost na spaní využít pouze jako obývací pokoj, lze apartmán obsadit i menším počtem osob.
V některých případech je závěrečný úklid již zahrnut v ceně a jindy se platí až ve středisku nebo jej lze provést samostatně. Zpravidla je nutné složit ve středisku kauci, kterou však za normálních okolností obdržíte před odjezdem zpět. Přesnější informace naleznete na naší internetové stránce Vámi vybraného ubytování.
Není-li uvedeno jinak, nejsou ručníky a povlečení zahrnuty v ceně zájezdu. Ve většině případů si je však lze vypůjčit v místě pobytu nebo si s sebou přivézt vlastní.

Hostince a hotely

Zde máte volbu mezi jedno-, dvou- a nebo vícelůžkovými pokoji se snídaní nebo polopenzí. Podle kategorie jsou domy vybaveny saunou nebo dokonce velkorysým wellness zařízením (sauna, solárium, parní lázeň, bazén).

Penziony se snídaní

Penziony se snídaní jsou cenově velmi atraktivní alternativou hostinců a hotelů. I zde máte volbu mezi jedno-, dvou- a nebo vícelůžkovými pokoji se snídaní.

Příjezd & odjezd

Zahájení a ukončení ubytování

V hostincích, hotelech a penzionech se snídaní je zpravidla možné se ubytovat nejpozději do 16.00 hodin, v apartmánech nejdřív od 17.00 hodin.
Ubytování musí být ukončeno v poslední den pobytu nejpozději do 10.00 hodin dopoledne. Přesné informace obdržíte přímo ve středisku během ubytování.

Pobytová taxa

Pobytová taxa je komunální poplatek, který se platí v mnohých turistických střediscích za den. Neexistuje žádná paušální výše poplatku za pobytovou taxu, tento je od střediska ke středisku různě vysoký.
V některých případech je pobytová taxa již započtena v celkové ceně za zájezd, v opačných případech je nutné ji zaplatit přímo ve středisku.