Newsletter

Přihlaste si newsletter a zajistěte si spoustu výhod!

Další informace k zájezdu

skipas

Skipas

Skipas je Vaší vstupenkou na sjezdovky, která Vám umožní používání lanovek a vleků v konkrétním lyžařském středisku nebo celém lyžařském regionu.

Je skipas zahrnutý v ceně zájezdu?

Pokud není uvedeno jinak, je u všech zájezdů v ceně skipas. Na jednoho účastníka zájezdu je v ceně zahrnut jeden skipas. V některých střediscích platí speciální pravidla v případě skipasů. Vezměte proto, prosím, na vědomí důležitá upozornění v popisu ubytování. Pokud není možné skipas objednat, je toto v objednávkovém procesu označeno jako "bez skipasu: v ceně".

Na jaké časové období je skipas platný?

Skipas je, pokud není uvedeno jinak, platný od dne po příjezdu do dne před odjezdem. Platnost skipasu u Vámi vybraného zájezdu najdete v objednávkovém procesu.

Je možné platnost skipasu prodloužit?

Platnost skipasu lze v objednávkovém procesu zpravidla prodloužit o den odjezdu. Kdo by rád lyžoval již v den příjezdu, může si v místě pobytu koupit půldenní či celodenní skipas na pokladně vleku.

Lze objednat rozšíření skipasu?

V některých cílových destinacích je možné si skipas rozšířit na lyžařský region a využít tím pádem možnosti lyžování v dalších lyžařských střediscích v rámci lyžařské oblasti. Toto je možné provést již při objednávání Vámi vybraného zájezdu.

Co je to čipová karta?

V mnoha střediscích má skipas podobu čipové karty (elektronická časová karta). Za tuto kartu vzniká minimální poplatek, který má zpravidla podobu zálohy a bude Vám při odevzdání čipové karty vrácen.

Je možné skipas z objednávky odebrat?

V případě, že si žádný skipas nepřejete, máte možnost jej v objednávkovém procesu odstranit. Z celkové částky za zájezd se poté odečte cena za skipas. U některých nabídek skipas bohužel odstranit nelze.

Potřebují děti skipas a do jakého věku je bezplatný?

Ve většině případů je v lyžařských střediscích skipas pro děti do 5 nebo 6 let zdarma. Děti musejí být obvykle v doprovodu dospělé osoby nebo lyžařského instruktora. V některých lyžařských střediscích mohou děti lyžovat bezplatně dokonce i do 10 nebo dokonce 15 let. V procesu objednávání bude na základě věkové kategorie správný skipas automaticky přiřazen.

Kde je možné v ceně zahrnutý skipas vyzvednout?

Skipas obdržíte na pokladně lanovky nebo v jednotlivých případech přímo v ubytování. Přesné informace k místu vyzvednutí obdržíte spolu s Vašimi podklady k zájezdu ve voucheru pro skipas.

Jaké služby zahrnuje skipas?

V mnoha destinacích obdržíte spolu se skipasem celou řadu dalších služeb a výhod. Kromě možnosti použít skibusy a další prostředky veřejné dopravy můžete s Vaším skipasem v mnoha střediscích využít možnosti zvýhodněného vstupného při návštěvě místních muzeí nebo koupališť a lázní, ale také pro události jako koncerty nebo festivaly. Získáte tak velký výběr alternativ pro volný čas po lyžování nebo pro dny bez lyží.

Kde lze zakoupit výhodné skipasy?

Při hledání zvýhodněných skipasů si zde lyžaři přijdou na své. Při objednávání lyžařské dovolené v balíčku máte možnost si Váš skipas zakoupit za sníženou cenu. SnowTrex pro Vás nakupuje skipasy za výhodnějších podmínek a umožňuje Vám využít této slevy prostřednictvím výhodných nabídek dovolené v balíčku. Děti obdrží svou vstupenku na sjezdovky za sníženou cenu nebo zcela zdarma. Tak je možné si zalyžovat v oblíbených a velkých lyžařských střediscích s jedním skipasem za výhodné ceny.

Jak mohu sledovat počet najetých kilometrů sjezdovek?

V čím dál tím více lyžařských střediscích je nabízen servis sledování počtu sjetých kilometrů sjezdovek pomocí čipové karty. Na konci dne na lyžích tak získáte přehled o počtech jízd lanovkou nebo vlekem, kilometrů sjezdů a další statistiky. Postačí Vám jen zadat číslo skipasu na webové stránce příslušné lanovky. Zobrazit si pak můžete údaje o překonaných výškových metrech a počtu kilometrů najetých na lanovkách a vlecích v daný den. Velké množství lyžařských středisek a lyžařských regionů nabízí možnost si tyto informace přímo po posledním sjezdu vytisknout v automatech Skiline.