Fascinující freeride - od skialpinismu po jízdu v hlubokém sněhu

Chcete se vydat mimo sjezdovky a prošlápnout si svou vlastní cestu hlubokým a novým sněhem nebo zasněženými lesíky? Pak jste zde správně. Jestli hledáte ideální terén pro freeride, přijdete si s jednou z naších následujících nabídek určitě na své. Podívejte se hned teď!

Proč freeride nebo lyžařské túry?

Freeride se řadí mezi nejdivočejší a nejvolnější způsoby lyžování. Pocit svobody a spojení s přírodou se může ještě zvýšit díky lyžařské túře. Trend lyžařského horolezectví je už roky na vzestupu. Vlastními silami se vyšplhat na kopec, vychutnat si následně zasloužilý sjezd a k tomu všemu s ohledem na životní prostředí je pro mnoho vyznavačů freeride to největší, co si jen mohou přát. Stále více regionů zimních sportů nabízí túry pro začátečníky s průvodcem a mají také zajímavá střediska pro freeride pro pokročilé.

Kam za freeride a lyžařskými túrami?

Trasy a sjezdy pro lyžařské túry a freeride najdete na mnoha místech světa. Některá střediska se díky rostoucí oblíbenosti jízdy mimo sjezdovku rozhodla na tento styl specializovat a stala se tak mekkou pro freeride. Jako příklady můžeme uvést třeba Chamonix ve francouzských Alpách. Pravá lyžařská střediska pro freeride najdete také ve Švýcarsku například ve střediscích Arosa, Engelberg nebo Zermatt. Samozřejmě má i Rakousko přichystány takzvané variabilní sjezdy například v Arlbergu, na Kitzsteinhornu nebo v Kitzbühelských Alpách. Ať už Rakousko, Francie, Švýcarsko nebo Itálie, v naší nabídce máme ve všech zemích atraktivní ubytování pro Vaši příští freeride dovolenou!

Na co nezapomenout při freeride a lyžařských túrách?

U tras k lyžařským túrám respektive u sjezdů pro freeride se rozlišuje několik úrovní obtížnosti. Každý, kdo se do freeride pouští, by toto měl vzít na vědomí a neměl by nikdy vyrazit sám. Při freeride se nacházíte mimo kontrolované sjezdovky, což přináší jisté riziko. Od určitého stupně obtížnosti jsou nutní profesionální horští průvodci respektive speciálně vyškolení profesionálové pro zkoumání terénu. Jakmile zohledníte tato fakta a jste majiteli odpovídajícího vybavení a fyzičky, nestojí dobrodružství v podobě freeride nic v cestě!