Zadejte, prosím, věk dítěte v den nástupu na zájezd:
  • Value is required and can't be empty
Hodnocení zákazníků

Val Thorens

633 Počet hodnocení:

95 % Doporučení:

Středisko 9,5
Lyžování 9,7
Informace k lyžařskému středisku
Val Thorens-Orelle
Nejvyšší bod: 3 230 m
Nejnižší bod: 1 800 m
Výška vesnice: 2 300 m
Vleků celkem: 29
Kotvové vleky: 6
Sedačkové lanovky: 15
Kabinkové lanovky: 8
Sjezdovek celkem: 150 km
Sjezdovky:
76 km
Sjezdovky:
59 km
Sjezdovky:
15 km

Lyžařské středisko Val Thorens-Orelle

Lyžařské středisko Val Thorens-Orelle

Se skipasem „Val Thorens-Orelle“ se vám otevře sněhový ráj skýtající 150 km sjezdovek v nejkrásnější části oblasti „Les 3 Vallées“. 29 lanovek a vleků zajišťuje plynulou a bezproblémovou přepravu, obzvláště velkokapacitní kabinková lanovka „Cime de Caron“ (3 200 m). Výhled a sjezdy z tohoto vrcholku jsou jedinečným zážitkem - jednoduše nádhera! Dvě lanovky pro šest osob, „Plan de l'Eau” a „Portette”, vás dovezou pohodlně na vrchol a nabídnou vám nyní více místa.

Třešničkou na dortu je v roce 2007 otevřený snowpark, který se rozkládá na ploše více než 70 tisíc m²! Navíc je tu 1,4 km dlouhá boardercrossová dráha s "jumping table". Velké množství svahů vhodných pro freeriding rozproudí krev v žilách každému freeridistovi! Svou kondici si můžete vyzkoušet na 12 km dlouhé sjezdovce „Col de l'Audzin“, která se pyšní celkovým převýšením 1 400 m. Profesionálové si pak mohou zajezdit na černé sjezdovce „Combe de Caron“ (6 km).Zkušenějším a velmi dobrým lyžařům doporučujeme skipas „Les 3 Vallées“. Majitelé skipasu „Val Thorens“ mají možnost rozšířit si tento skipas (za poplatek) na jeden den pro celou oblast „Les 3 Vallées“.

Skoro na všech vlecích a u mnohých stanic lanovky, stejně jako v horských restauracích jsou k dispozici Wi-Fi hotspoty.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Val Thorens

Ve Francii prodlužuje mnoho lyžařských středisek své provozní časy pro potřeby nočního lyžování. Také v Les 3 Vallées mají návštěvníci možnost zažít tuto neobvyklou atrakci. Proto se v lyžařském středisku Courchevel každou středu zapíná umělé osvětlení. Osmimístná kabinková lanovka Verdons vyveze návštěvníky na horní stanici, kde mohou využít stejnojmennou sjezdovku Verdons a rodinný park. Zvláštností je, že lyžování v rodinném parku je doprovázeno hudbou. I o posilnění u sjezdovky je večer postaráno. Restaurace Les Verdons má ve středy otevřeno po celou provozní dobu vleku a tak si můžete vychutnat noční lyžování v celé jeho šíři.

Après ski Val Thorens

Val Thorens je již několik let považován za ráj francouzského après ski. Ze 20 barů a 3 diskoték si pro sebe vybere skutečně každý ten správný. Náš tip - nejoblíbenější après ski bar "Le Monde", kde panuje mezinárodní atmosféra! Po západu slunce se párty přemístí z velké zimní terasy do útulných sklepních prostor. Pro noční ptáčata je pak bezpochyby další stanicí diskotéka „Malaysia“.

Další perličkou je pravděpodobně nejvýše položený open air klub Evropy - „La Folie Douce” ve Val Thorens. Klub se nachází ve výšce 2 600 m n.m. u horní stanice kabinové lanovky Pionniers a šesti sedačkové lanovky Plein Sud. Na taneční a párty ploše okolo 700 m², která připomíná párty např. na Floridě nebo Ibize, se konají různá živá vystoupení a vystoupení účinkujících hudebníků (funky-soul-house).

Ti, kteří se chtějí oddávat sportu i po dni stráveném na sjezdovce, mohou navštívit sportovní centrum, v jehož vybavení nechybí tři tenisové a dva squashové kurty, krytý bazén, sauna, vířivka nebo místnosti pro gymnastiku a masáže. Pro děti je tu funpark s trampolínami, skákacím hradem, bazénkem s balónky a mnoho dalšího. Nebo co takhle návštěva nejvyšší sáňkovací dráhy světa - "Le Toboggan"? Během 30 minut překonáte výškový rozdíl o celých 700 metrů - naprosto skvělý zážitek!

Snowpark: Val Thorens

V nejvýše položené lyžařské vesničce Evropy se se skipasem dostanete k prvotřídnímu snowparku. V nadmořské výšce 2 500 m až 2 600 m se nachází onen proslulý snowpark o délce 600 m a o rozloze 70 000 m² - vítáme vás ve snowparku Val Thorens v sektoru „Plateaux“, nedaleko lanovky „Grand Fond“. Tady na vás čekají různé prvky jako třeba raily, stoly a bedny různých stupňů obtížnosti. Na své si tu přijdou tedy jak začátečníci, tak i naprostí profíci. Kromě toho se po celou zimní sezónu mohou příznivci freestyle zúčastnit četných soutěží a otestovat tak své schopnosti. Pokud by vám již vyjmenovaná nabídka byla málo, vyzkoušejte neobyčejné prvky jako třeba "Hips-Quarter" nebo "Jump Air". Přímo podél parku probíhá trasa vleku, který vás bryskně dopraví zpět nahoru.

Kromě snowparku se ve Val Thorens též nachází první funslope ve Francii! Přímo u vleku Lift 2 Lacs v centru lyžařského střediska se můžete vyřádit na cca 900 m dlouhé trati. Ta vede přes vlny, podjezdy, tunely, klopené zatáčky a mosty až do cíle, kde Vám v cíli poblahopřeje Sloppy, maskot trati.

Po perném freestylovém dni, nebo i během něj, je dobré si řádně odpočinout, natankovat novou energii, vyčistit hlavu a třeba okoukat nějaký ten trik - to můžete v chilloutové zóně za poslechu vhodné hudby. Během zimní sezóny zpestří všední den v parku různé závody, kterých se mohou zúčastnit i samotní návštěvníci.

Komu je to málo, ten najde v Méribel dva další super vybavené snowparky - týmem od Ho5Park vytvořený „Elements Park“ a „DC Area 43 Snowpark“.
Pro zvětšení klikněte na mapku snowparku

Lyžařské středisko Val Thorens-Orelle není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Francie

Výsledky testu expertů Val Thorens-Orelle

Výsledek testu Val Thorens-Orelle se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,8 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Ubytování Val Thorens

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžařské středisko Val Thorens

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.