Dovolená snowboard

Hledáte pocit neomezené svobody? Pak určitě vyrazte na dovolenou na snowboardu. Ne mnoho ztělesňuje tento pocit více, než v nejpohodlnějších botách zimních sportů se snowboardem jemně klouzat sněhem a přitom si vychutnávat nádherného horského panorama.

Pro každého milovníka zimních sportů, který by rád znovu nebo poprvé podnikl dovolenou se snowboardem, jsme vybrali naše nejlepší destinace a nabídky lyžařských hotelů. Ať už je to Rakousko, Francie, Německo, Švýcarsko nebo Itálie - každá z těchto zemí nabízí nesrovnatelná lyžařská střediska pro Vaši příští snowboardovou výpravu. A také v zemích jako je Česko nebo Polsko můžete počítat s perfektními podmínkami pro úspěšnou dovolenou na snowboardu. Projděte si naši nabídku hned teď!

Dovolená snowboard
Dovolená snowboard

Proč jezdit na snowboardu?

Snowboarding nebo lyžování nejsou pro mnoho milovníků zimních sportů jen odlišnými druhy sportů. Spojují s nimi nezapomenutelné zážitky ve volné přírodě - s nádhernými výhledy na bílou krajinu s mnoha horskými vrcholy, s pocitem svobody a zaslouženou kombinací sportu a relaxace. Pokud jste ještě nikdy nebyli na dovolené na snowboardu nebo na snowboardu ještě nikdy nestáli, měli byste na začátku absolvovat kurz snowboardingu. Pokud se nevzdáte, užijete si výše popsané zážitky a určitě nebudete na své lyžařské dovolené naposledy.

Kam na dovolenou na snowboardu?

Nejlepší lyžařská střediska pro snowboardisty najdete zejména ve Francii, Rakousku, Švýcarsku a Itálii. Široké, dlouhé sjezdovky, téměř žádné vleky, málo tahů - snowboardisté ​​se zde cítí jako doma! Například ledovcové lyžařské středisko na Kitzsteinhornu v rakouském Kaprunu nabízí zaručeně nejen sníh, ale také četné sjezdovky pro začátečníky a profesionály na snowboardu. Zvláště oblíbené jsou u freeriderů sjezdy hlubokým sněhem, stejně jako u milovníků freestyle fun-parky. Snowboardoví profesionálové najdou např. ve francouzském lyžařském středisku Chamonix mnoho sjezdů mimo sjezdovku - ideální pro jízdu plnou dobrodružství. Také je třeba zmínit lyžařská střediska ve Val Thorens, Les 2 Alpes, na ledovci Kaunertal, v Zillertalu, v Zermattu, Engelbergu, Davosu a v Livignu. Pokud chcete extrémně široký výběr sjezdovek, doporučujeme lyžařský region Super Ski Card, která Vám umožní přístup k více než 2 750 kilometrům sjezdovek v regionech Zell am See / Kaprun a Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn.

Protože je v zimě mnoho státních svátků a prázdniny, existuje velké množství turistů, kteří rádi jezdí na lyžích nebo na snowboardu kolem Vánoc, silvestra a Velikonoc. Pro jednotlivce nebo páry se nabízí např. jeden z četných wellness hotelů, které po snowboardingu většinou dávají na výběr komplexní škálu relaxace. Stejně tak nabízí SnowTrex komplexní nabídku lyžařského ubytování i rodinám - ať už jde o polopenzi v hotelu nebo vlastní stravování v apartmánu. Pokud byste po dni na sjezdovce vyrazili ještě na party, SnowTrex má také řadu lyžařských středisek s velkou nabídkou après-ski i pro Vás. Zvláště populární jsou pak např. Ischgl, Mayrhofen a Sölden.

Zájezdy se snowboardem - na co je třeba si dávat pozor?

Na dovolenou na snowboardem je nezbytné základní vybavení. Jako začátečník lze většinu vybavení samozřejmě pronajmout v půjčovně lyží a snowboardů nebo od kamarádů. Výbava na snowboard zahrnuje lyžařské nebo termoprádlo, vhodné kalhoty a bundu do sněhu, lyžařské brýle, rukavice a helmu. K tomu patří samozřejmě také i samotný snowboard i snowboardové boty.

Kromě vybavení je pro snowboardovou dovolenou stejně důležitý výběr lyžařského střediska. Spíše úzké sjezdovky, hlavní tahy nebo lyžařské trasy a vleky nejsou u snowboardistů příliš oblíbené. Pro začátečníky jsou samozřejmě doporučována lyžařská střediska s modrými sjezdovkami, zatímco pokročilí snowboardisté by se měli radši vypravit do jednoho z četných lyžařských středisek se zábavními parky, hlubokým sněhem a sjezdovkami pro freeridery, protože právě ty zaručují různorodost sjezdů.