Doporučení Livigno

Kam se jen podíváte hory a mezi nimi široké, sluncem rozmazlované údolí s malebným městečkem. Vítáme vás v Livignu (1 816 m), ve městečku, které charakterizují tak zvané „baite“, jak se říká tradičním dřevěným domkům. Díky své poloze na jižní straně lombardských Alp svítí sluníčko v Livignu častěji něž leckde jinde. Za hřejivých slunečných paprsků se na parádně zasněžených svazích sportuje jedna radost!

Oblíbené lyžařské středisko svým návštěvníkům nabízí 115 km sjezdovek, které se rozléhají na levou i pravou stranu údolí. Jedná se převážně o široké a lehké, až maximálně středně těžké sjezdovky. Pokud patříte mezi ty lyžaře, kteří každičký oblouček prožívají a vychutnávají, bude to tu pro vás trefou do černého! Vhodný terén tu však nenajdou pouze lyžaři. Livigno se může pochlubit i několika prvotřídními snowparky, ve kterých se konalo dokonce už pár mezinárodních závodů. Vesnička a lyžařské středisko perfektně harmonují, sotva sjedete ze sjezdovky, můžete se uvelebit na slunečných terasách restaurací a barů v údolí.

Livigno se však neproslulo pouze jako ráj zimních sportů, ale je také dobrým tipem pro nenasytné milovníky nákupů. Utrácí se tu bez cla!

Doporučení Livigno
Doporučení Livigno