Dolomiti Superski

1 200 km na sníh jistých sjezdovek ve 12 údolích s více jak 450 lanovkami a vleky. 400 lyžařských chat na kraji sjezdovek, 24 snowparků a to vše v nadmořské výšce mezi 1 500 a 3 200 metry. To je zimní dovolená v regionu "Dolomiti Superski"! A to nejlepší: tahle zábava na lyžích je možná pouze s jedním skipasem. Objevte lyžařské středisko extra třídy a absolutních superlativů a podívejte se hned na naše ubytování.

Dolomiti Superski
Dolomiti Superski

Lyžařský region Dolomiti Superski

Proč nezažít nádherná videa z regionu Dolomiti Superski na vlastní kůži? Rozsáhlé středisko v Dolomitech se postará o dech beroucí pohledy a mnoho možností pro zimní sporty. Se skipasem „Dolomiti Superski“ lyžujete v regionu světového kulturního dědictví. Od roku 2009 stojí Dolomity na seznamu UNESCO. S nadmořskou výškou 3 342 m je hora Marmolada nejvyšším vrcholem světového přírodního dědictví UNESCO a právem je označována titulem „královna Dolomit“. Pohled na drsné skalní věže a kolosální pohoří je také zahrnut v ceně skipasu stejně jako mnoho známých sjezdovek. Patří k nim trasy světového poháru v Gröden, Alta Badia a Cortina d'Ampezzo, Trametsch am Plose, nejdelší sjezd Jižního Tyrolska „La Bellunese“ na ledovci Marmolada a samozřejmě proslavená Sellaronda.

Lyžování v regionu Dolomiti Superski

Cortina d’Ampezzo, Kronplatz, Alta Badia, Gröden, die Seiser Alm, Fassatal/Karerpass, Arabba/Marmolada, Sextnerské Dolomity, Val di Fiemme/Obereggen, San Martino di Castrozza/Passo Rolle-Pass, Eisacktal, Trevalli a Civetta – to jsou lyžařská střediska, která okouzlují již desetiletí milovníky zimních sportů z celého světa a garantují čistou radost z lyžování. Jedná se také o ta střediska, která jsou Vám dostupná díky skipasu „Dolomiti Superski“. Najdete tu nabídku sjezdovek, která díky 85 % modrého nebo červeného označení osloví každého lyžaře. Nejen rodiny a začátečníci, ale i pokročilí tu dostanou možnost vylepšit své lyžařské dovednosti. Pro opravdové profíky jsou tu i černé sjezdovky stejně jako prvotřídní střediska pro freeride, která slibují nemalou různorodost.

Další aktivity v regionu Dolomiti Superski

Raději byste sjeli do údolí na sáňkách na zabezpečených a idylických sáňkařských trasách? Nebo máte chuť na zimní turistiku ve sněžnicích? Vedle možností lyží a snowboardu na Vás v Dolomitech čeká mnoho dalších aktivit. S turistickými stezkami pro každou úroveň si můžete naplánovat delší trasy a odvážnější mohou zkusit i zasněžené cesty. Bruslení patří v tomto regionu k tradici a najdete jej tu jak v halách, tak i ve volné přírodě. S lanovkou Marmolada navíc dosáhnete panoramatickou terasu s fantastickým 360-stupňovým výhledem během pár minut.

Krátce: To vše jsou dobré důvody, proč příští dovolenou strávit v italském Jižním Tyrolsku. Tak prozkoumejte možnosti skipasu superlativ!