Zadejte, prosím, věk dítěte v den nástupu na zájezd:
  • Value is required and can't be empty
Hodnocení zákazníků

Rumburk

NOVÉ!

Zatím žádné hodnocení.

Informace k lyžařskému středisku
Jedlová
Nejvyšší bod: 774 m
Nejnižší bod: 517 m
Výška vesnice: 387 m
Vleků celkem: 2
Kotvové vleky: 2
Sedačkové lanovky: 0
Kabinkové lanovky: 0
Sjezdovek celkem: 2,6 km
Sjezdovky:
1,4 km
Sjezdovky:
1,2 km
Sjezdovky:
0 km
Mapa sjezdovek

Lyžování Rumburk – ukrytá krása v severním cípu Čech!

Rumburk

Rumburk (něm. Rumburg) leží v nejsevernější části České republiky, při hranici s Německem, v tzv. Šluknovském výběžku a od Drážďan je vzdálen asi jen 75 km. Rumburk je jedno ze tří velkých měst v Lužických horách na hranici Českosaského Švýcarska, které vybízí k výletům do překrásné přírody Národního parku a Děčínské vrchoviny.

Město bylo formováno českosaskou kulturou a vypráví tak zajímavý příběh, což sami poznáte při procházce v uličkách starého města. V Rumburku je dlouholetá tradice v tkaní, které má a mělo nejen kulturní, ale i finanční dopad na město, které tak obchodem s jemnou tkaninou profituje již řadu století. Na historickém náměstí v centru města se seskupují pestré barokní a renesanční stavby s krásnými oblouky, které jsou k procházkám jako stvořené. Uprostřed náměstí stojí morový sloup Nejsvatější trojice, nejznámější stavba v Rumburku je ovšem Loretánská kaple Panny Marie, Kapucínského kláštera z 17. století. "Loreta" je kaple postavena dle italské předlohy z pískovcového kamene a je považována jako nejseverněji umístěná stavba tohoto druhu v Evropě. Kromě toho je zde možné vidět i řadu dalších sakrálních památek jako například kostely, které můžete objevovat při bližší prohlídce města.

Okolí Rumburku tvoří čedičová hora Dymník (516 m n. m.). Z rozhledny na vrcholku se mohou turisté těšit na skvělý panoramatický výhled na Lužické hory a Českosaské Švýcarsko. Oblast kolem Rumburku se vyznačuje mírnými zvlněnými kopci, kde si aktivní sportovci, turisté a milovníci běžkařského lyžování přijdou na své. Na třetím nejvyšším vrcholku Lužických hor, na Jedlové (774 m), se nachází malé lyžařské středisko, které nabízí kromě lehčích sjezdovek také možnost užít si večerní lyžování.

Krkonoše

Krkonoše jsou součástí pohoří Vysokých Sudetů, které leží na rozhraní Polska a České republiky. Jejich nejvyšším vrcholkem je Sněžka, se svými 1 600 m nadmořské výšky představuje zároveň i nejvyšší horu České republiky. Pro region jsou typické zejména kamenité skalnaté vrcholky a pěkná horská jezírka. Poblíž vrcholu Medvědín však pramení i řeka Labe, jedna z největších řek Evropy. Střediska zimních sportů v Krkonošském národním parku nabízí vše, co je zapotřebí pro příjemně strávenou dovolenou na horách. Najdete tady dobře upravované sjezdovky, moderní lanovky a vleky, nekonečně dlouhé běžecké stopy vedoucí po horských sedlech a hřebenech, pestrý výběr z nabídky volnočasových aktivit a après ski, který se ve srovnání s tím tradičním rakouským nemusí vůbec za nic stydět!

Doprava Rumburk

  • vlakem: Rumburk, Neugersdorf (cca 6 km)
  • letecky: Dráždany (cca 80 km), Praha (cca 135 km)

Ubytování Rumburk

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžování Rumburk

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.