Zadejte, prosím, věk dítěte v den nástupu na zájezd:
  • Value is required and can't be empty
Hodnocení zákazníků

Nová Role

7 Počet hodnocení:

71 % Doporučení:

Středisko 8,0
Lyžování 8,3
Informace k lyžařskému středisku
Plešivec-Abertamy
Nejvyšší bod: 1 028 m
Nejnižší bod: 721 m
Výška vesnice: 418 m
Vleků celkem: 10
Kotvové vleky: 7
Sedačkové lanovky: 3
Kabinkové lanovky: 0
Sjezdovek celkem: 12 km
Sjezdovky:
10 km
Sjezdovky:
1,1 km
Sjezdovky:
0,9 km
Mapa sjezdovek
Plešivec-Abertamy

Lyžování Nová Role – krásné porcelánové město v Krušných horách!

Nová Role

Nová Role je čarovná prázdninová destinace na úpatí Krušných hor a jen kousek od lázeňského města Karlovy Vary. Město leží v Karlovarském kraji v západní části Česka a na hranici s německými spolkovými republikami Bavorsko a Sasko. Městečko Nová Role leží v nadmořské výšce 418 m a skládá se ze tří částí, ve kterých bydlí celkem 4 100 obyvatel. Z centra města je to jen cca 11 km do Karlových Varů, asi 35 km k německé státní hranici a okolo 24 km k nejbližšímu lyžařskému středisku. Na Plešivci v Krušných horách je k dispozici cca 12 km sjezdovek rozdělených do deseti sjezdovek.

Šarm malého města Nová Role pochází z jeho dlouhé historie, který začíná již ve 13. století. Tím je řazeno k sedmému nejstaršímu osídlení v Karlovarském kraji. Historickou památkou města je romanticko-gotický kostel sv. Michaela v centru města. Na okraji města se nachází malé jezero a kolem něj několik hotelů.

Nová Role je známá také díky své produkci porcelánu, která vyrostla od počátku 20. století v jednu velkou manufakturu a je jedním z největších zaměstnavatelů v okolí. Umělecky malovaný porcelán je možné pořídit v místních obchodech jako suvenýr. V okolí najdete i různé další možné cíle pro výlety jako například Karlovy Vary. Z vlakového nádraží Nová Role zde vede přímý spoj.

Krušné hory

Česká část Krušných hor je část, která sousedí se spolkovou zemí Německa, Saskem. Světoznámé pohoří Saska i Čech je známé především svoji rozmanitou krajinou a také bohatou kulturou a tradicí, typickými horskými chatkami, ale i vánočním řezbářstvím. S tím je spojen vyřezávaný svícen a také tradiční postavička mužíčka s dýmkou. Výletníci si mohou užít velkou nabídku turistických tras, v zimě pak možnost běžkování a přirozeně také i další zimní sporty, kde nesmíme opomenout lyžování. V pohraničním regionu kolem nejvyšší hory Klínovce ve výšce 1 244 m a také Fichtelbergu 1 215 m se nachází mnoho zajímavých lyžařských středisek s hlavním střediskem Božího Daru Neklidem, jako nejvýznamnějším sportovním centrem regionu.

Doprava Nová Role

  • vlakem: Nová Role (na místě), Karlovy Vary (cca 10 km)
  • letecky: Praha (cca 130 km), Drážďany (cca 165 km), Lipsko/Halle (cca 190 km)

Ubytování Nová Role

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžování Nová Role

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.