Zadejte, prosím, věk dítěte v den nástupu na zájezd:
  • Value is required and can't be empty
Hodnocení zákazníků

Boží Dar

30 Počet hodnocení:

73 % Doporučení:

Středisko 7,9
Lyžování 8,3
Informace k lyžařskému středisku
InterSkiregion Fichtelberg/Klínovec
Nejvyšší bod: 1 244 m
Nejnižší bod: 763 m
Výška vesnice: 1 028 m
Vleků celkem: 23
Kotvové vleky: 15
Sedačkové lanovky: 7
Kabinkové lanovky: 1
Sjezdovek celkem: 47 km
Sjezdovky:
23 km
Sjezdovky:
18 km
Sjezdovky:
6 km
Mapa sjezdovek
InterSkiregion Fichtelberg/Klínovec

Lyžování Boží Dar – oblíbené lyžařské centrum v srdci Krušných hor!

Boží Dar

Boží Dar leží v Krušných horách ve výšce 1 028 m n. m. a je tak nejvýše položené město ve střední Evropě. Na hranici se Spolkovou republikou Německo, v sedle nejvyšší hory Klínovec (1 244 m n. m.) obklopeno překrásnými borovými lesy, ale i krajinou propletenou ski-safari, je ideálním výchozím bodem pro relaxační dovolenou. Lyžařské středisko Boží Dar-Neklid se nachází jen pár metrů od místního centra, což znamená, že k některým ubytováním je možné se dostat až před práh domu. Pokud máte zájem o ještě více zábavy na sjezdovce, v blízkosti se nachází lyžařské středisko Fichtelberg v Oberwiesenthalu, stejně jako Klínovec.

Díky své "božské" poloze na nejvyšším místě Česka, je považováno toto městečko jako rodiště Ježíška a nese tak i přezdívku "Ježíškovo město´´. V obci tak každoročně před Vánocemi funguje tzv. Ježíškova pošta a veškeré zásilky jsou orazítkovány speciálním razítkem. Dospělí, ale především děti tak mohou tímto prostřednictvím zasílat svá vánoční přání a v prosinci jsou tak tyto přání se speciálním vánočním razítkem odeslány. Kromě toho se zde nachází také pohádková naučná stezka pro děti "Ježíškova cesta" v délce 13 km, na které plní děti různé zábavné úkoly a po jejich splnění na ně čeká malý dárek. Boží Dar, mimo zajímavou naučnou stezku, nabízí také aktivní dovolenou v podobě malých ale i velkých běžeckých tras, stejně jako i sít turistických tras, sáňkařské dráhy a lyžařských středisek.

Krušné hory

Česká část Krušných hor je část, která sousedí se spolkovou zemí Německa, Saskem. Světoznámé pohoří Saska i Čech je známé především svoji rozmanitou krajinou a také bohatou kulturou a tradicí, typickými horskými chatkami, ale i vánočním řezbářstvím. S tím je spojen vyřezávaný svícen a také tradiční postavička mužíčka s dýmkou. Výletníci si mohou užít velkou nabídku turistických tras, v zimě pak možnost běžkování a přirozeně také i další zimní sporty, kde nesmíme opomenout lyžování. V pohraničním regionu kolem nejvyšší hory Klínovce ve výšce 1 244 m a také Fichtelbergu 1 215 m se nachází mnoho zajímavých lyžařských středisek s hlavním střediskem Božího Daru Neklidem, jako nejvýznamnějším sportovním centrem regionu.

Doprava Boží Dar

  • vlakem: Cranzahl (cca 20 km), Karlovy Vary (cca 30 km)
  • letecky: Praha (caa 130 km), Dráždany (cca 150 km), Lipsko/Halle (cca 170 km)

Ubytování Boží Dar

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžování Boží Dar

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.