Rádce lyžařských středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka:
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín: libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Volný čas & výlety Bulharsko

Bulharsko zaboduje nádhernou krajinou, kulturním bohatstvím i svou pestrou historií. Své nepřehlédnutelné stopy tu zanechali Římané, Slované a Turci. Nejlépe to je vidět na hlavním městě Sofii, kde se mimo jiné nachází zbytky mnohých římských budov. V budově bývalého carského paláce se dnes například nachází národní umělecká galerie a za návštěvu stojí také národní archeologické museum. Symbolem města je impozantní katedrála Alexandra Newskiho, která si svými zlatými kupolemi vyžaduje značnou pozornost. Sofie je samozřejmě také metropolí s výbornými možnostmi nákupu a duchem velkoměsta. Na druhém místě největších bulharských měst se umístil Plovdiv, na úpatí Rodopů. Město skýtá mnohé parky, muzea a zažijete tu atmosféru z dob bulharského národního obrození. Milovníci architektury zaručeně nechají oči na zdejších stavbách, hlavně v historickém centru města. Opomenout bychom neměli ani krásné ortodoxní kostely a mešity.

Skupinu vynikajících ortodoxních kostelů, kapliček a klášterů najdete nedaleko vesničky Ivanovo. Ke skalnímu klášteru se například dostanete skrze schodový systém, který byl vytvořen přímo ve skalách. Skládá se z několika částí, byl založen ve 13. století a je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jeden z nejvýznamnějších ortodoxních klášterů a největší bulharský klášter se nachází na pohoří Rila. Klášterní areál je v nadmořské výšce 1 147 m mezi dvěma řekami a skýtá kolem 300 vyzdobených síní.

Další skalnatou pamětihodností je 100 m vysoký do skály vytesaný obraz jezdce na koni. Jeho oštěp usmrtil lva, který leží před ním. Podívat se na něj můžete z blízka nedaleko vesnice Madara. Madarský jezdec patří také na seznam světového kulturního dědictví.

Spíše o relax a pohodnu, než-li o umění a kulturu, jde ve Velingradu. Ten se nachází na západní části Rodopů a představuje jeden z vůdčích balneologických lázeňských středisek na Balkáně. Nejen, že tu pramení největší krasový pramen Bulharska, jsou tu i ty nejrůznější minerální prameny. Samotné středisko nabízí přes 22 minerálních bazénů. Kromě odpočinku si můžete dopřát i návštěvu trochu komického, ale zajisté jedinečného muzea, které má největší sbírku zdobených velikonočních kraslic v celém Bulharsku.

Ještě nemáte dost muzeí? Pak doporučujeme Kazanlak. Tady a v okolním Rosentalu rostou rumunské olejové růže a vyrábí se tu růžový olej. Více informací na toto téma najdete v muzeu růží.

Lyžařská střediska Bulharsko

Mapa zvětšit

Místo (region) Sjezdovky Výška
oddo
Skipas Nocí Cena od
37 km 1 620 - 1 925 m již brzy