Zadejte, prosím, věk dítěte v den nástupu na zájezd:
  • Value is required and can't be empty

Lyžování Bulharsko: Snow up your life!

Bulharsko má spoustu co nabízet, vedle tradičních domků a uliček, rustikálních hospůdek s vynikající kuchyní i moderní a živá střediska. V této zemi najdete dostatek oblastí s vysokou jistotou sněhu, jako např. pohoří Rhodopy, které je ideální oblastí pro zimní sporty. Každý si tady najde to, co mu nejvíce vyhovuje. V Bulharsku na vás čeká skvělá kombinace tradičního s moderním. Bulharsko by nemělo výt jako destinace zimních sportů podceňováno. Pohoří zabírají okolo 30 % země, což dělá z Bulharska nejen tradiční turistickou atrakci, ale také excelentní destinaci zimních sportů pro malé i velké.

Kde si můžete v Bulharsku zalyžovat?

Hlavní lyžařské destinace v Bulharsku se nacházejí v pohoří Pirin a Rila a také v Rhodorpech, které se rozprostírají před bránami hlavního města Sofie. Nejvyšší vrchol Národního parku Pirin dosahuje 2 914 m n.m. a nabízí dechberoucí výhled na okolní hory, kde lyžování znamená nejen estetický, ale také jedinečný zážitek. Na úpatí pohoří Pirin se nachází lyžařské středisko Bansko se 75 km sjezdovek a 14 vleků. Středisko se stalo jedním z nejmodernějších a nejdůležitějším center zimních sportů ve východní Evropě, kde si na své přijdou nejen rodiny s dětmi, ale také sportovnější lyžaři.

Bulharsko má ale mnohem více co nabídnout a to například velké lyžařské středisko Pamporovo, které se nachází ve středu zalesněného střediska. Lyžařské středisko se nachází v regionu Smoljan, který patří k Rhodorpám a tím pádem je jedním z nejjižnějších lyžařských středisek v Evropě. Se svými 63 km sjezdovek odpovídá mezinárodnímu standardu.

Proč zimní dovolená právě v Bulharsku?

V Bulharsku najdete nejen mnoho atraktivních lyžařských středisek, ale také široký výběr hotelů s různého standardu a ceny, mnohostranný výběr možností après-ski jako bary nebo tradiční restaurace a známá lázeňská města, kde si můžete nádherně odpočinout. Kromě toho hory v Bulharsku ohromují enormním množstvím druhů rostlin a zvířat.

Co je speciálního na Bulharsku?

Bulharsko má hodně co nabídnout: tradiční domy a malebné uličky, rustikální taverny s výbornou kuchyní, ale také moderní a zajímavá lyžařská střediska s vysokou zárukou sněhu, která leží v ohromujícím horském pásmu například pohoří Rhodorp nebo Pirin. Jelikož v zemi v minulosti sídlilo několik různých národností, setkáte se zde s dnes již ojedinělou kulturou, hluboce zakořeněnou tradicí ručních prací, obdivuhodnou výrobou šátků a řezbářským řemeslem. V Bulharsku na Vás čeká nádherná kombinace tradice a moderna.

Jak dlouho trvá lyžařská sezóna v Bulharsku?

Lyžařská sezóna v Bulharsku začíná počátkem prosince a končí v květnu, v průměru tedy sezóna trvá 130 dní.

Regiony Bulharsko

Blagoevgrad

Blagoevgrad

Region Blagoevgrad se nachází na jihozápadě Bulharska. Impozantní pohoří Pirin se rozpíná až do výšky 2 914 m, odkud se nabízí krásný výhled na okolní vrcholek Pirin. Pohoří nabízí mnoha četnými jezery, vodopády, ukrytými jeskyněmi a tichými lesy rozmanitou a jedinečnou přírodu. Na základě těchto krás a zvláštností je Pirin nejenom největším a nejatraktivnějším národním parkem Bulharska, ale byl dokonce také zařazen na seznam přírodního dědictví UNESCO.

Rodopy

Rodopy

Rodopy vynikají jako lesnaté pohoří na jihu Bulharska, kde se setkáte zejména s bukovými, dubovými a ve vyšších, západních regionech i s jehličnatými stromy. Rodopy sousedí na severu s Rilou, což je nejvyšší pohoří Bulharska a na jihozápadě s pohořím Pirin. V pravém slova smyslu znamená název Rodopy něco jako "oblast červenohnědé řeky", neboť zde pramení mnoho řek, které se roztékají do všech koutů země a nakonec vtékají do Černého nebo Egejského moře. Region může vzpomínat na různé národy, kteří zde v průběhu uplynulých staletí pobývali - dnes o tom ještě svědčí jedinečná, bohatá kultura, pestré řemeslné tradice v oblasti tkaní a řezbářství.

Lyžařská střediska Bulharsko

Mapa zvětšit

Místo (region) Sjezdovky Výška
oddo
48 km 990 - 2 560 m
43 km 1 155 - 1 926 m