Rádce lyžařských středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka:
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín: libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Volný čas & výlety Andorra

Trpasličí stát Andorra nabízí širokou škálu možností, aktivit a výletů, v nichž se odráží zejména bohaté architektonické dědictví. Pozornost turistů si tak získávají především středověké kostely a historická jádra měst s úzkými uličkami a kamennými domky. Oblíbeným cílem je také nejvýše položené hlavní město v Evropě - Andorra la Vella (1 011 m). Kromě staroměsta Barri Antik stojí za podívanou také středověký kostel Santa Coloma a Sant Esteve, parlament Casa de la Vall nebo most La Margineda. Hlavní město má po všech směrech co nabízet, v první řadě je však nákupním rájem. Koneckonců se tu utrácí bez cla. Jediné město Andorry skýtá přibližně 2 000 obchůdků a butiků.

Doporučení hodná je také návštěva malého městečka Escaldes-Engordany, kde se nachází několik termálních lázní s léčivou sírovou vodou. Jedněmi z nich jsou futuristické lázně „Caldea“, vodní ráj pro celou rodinu. Chcete-li se o termální vodě a nedalekém údolí Madriu-Perafita-Claror dozvědět víc, navštivte interaktivní muzeum CIAM, které své návštěvníky zásobuje informacemi na téma voda. Komu to nestačí, ten se do nedalekého Madriu-Perafita-Claror pojede podívat osobně, údolí patří od roku 2004 na seznam světového dědictví UNESCO a má celkovou rozlohu o 4 247 hektarů, což představuje devět procent celkové plochy Andorry. Zajímavá může být také návštěva muzea parfémů.

Nejdůležitější kostel se nachází nedaleko vesničky Canillo. Nad zbytky poutního kostela postavil architekt Ricard Boffil, na počest Nuestra Sñora de Meritxell, chrám s výstavou o historii tohoto místa.

Dost o architektuře. Pokud milujete přírodu, nevynecháte 16 hektarů velký park „Naturlandia“. Má otevřeno 365 dní v roce a dětem i dospělým nabízí spoustu možností. Různé rozhledny a cestičky, ze kterých můžete sledovat zdejší zvěř v přírodním životním prostředí. V nadmořské výšce 1 600 až 2 000 m se tu mimo jiné nachází také 5,3 km dlouhá bobová dráha jménem „Tobotronc“, Sky Rail, Paintball a kluziště.

Lyžařská střediska Andorra

Mapa zvětšit

Místo (region) Sjezdovky Výška
oddo
Skipas Nocí Cena od
210 km 1 710 - 2 640 m již brzy
210 km 1 710 - 2 640 m již brzy