Lyžování Slovensko: Snow up your life!

Slovensko, celým jménem Slovenská republika, leží v samotném srdci Evropy. Sousedí s Rakouskem, Českou republikou, Polskem, Ukrajinou a Maďarskem. Najdete zde celkem devět národních parků, přičemž téměř všechny se nachází v některém z pohoří a jsou nějakým způsobem zařazena mezi chráněná území. Slovensko je převážně hornatou zemí, což společně s vnitrozemským podnebím vytváří příznivé podmínky k lyžování. Ideální přírodní podmínky mají zejména Tatry, kde se zimní sporty v místních centrech vyvíjely již koncem 19. století. Dnes najdete vedle známých center jako jsou Tatry a Fatra také v menších pohořích centra s dobrými sjezdovkami, takže zalyžovat si můžete skoro v každém slovenském regionu.

Regiony Slovensko

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry

Ačkoli jsou Vysoké Tatry nejmenšími velehorami v Evropě, patří i přesto se všemi svými horskými plesy, tradičními horskými chatami, hranatými vrcholky a ojedinělým panoramatem k oblíbeným cílům.

Nízké Tatry

Nízké Tatry

Nízké Tatry se nachází přímo naproti Vysokým Tatrám, rovněž v Karpatech. Najdete zde hustě zalesněné svahy, původní vesničky a obrovské, různorodé jeskynní systémy.

Lyžařská střediska Slovensko

Mapa zvětšit

Místo (region) Sjezdovky Výška
oddo
Skipas Nocí Cena od
45 km 950 - 2 024 m již brzy
4,3 km 1 000 - 1 450 m již brzy
9 km 1 376 - 1 840 m již brzy
12 km 888 - 2 196 m již brzy