Lyžování Bulharsko: Snow up your life!

Bulharsko má spoustu co nabízet, vedle tradičních domků a uliček, rustikálních hospůdek s vynikající kuchyní i moderní a živá střediska. V této zemi najdete dostatek oblastí s vysokou jistotou sněhu, jako např. pohoří Rhodopy, které je ideální oblastí pro zimní sporty. Každý si tady najde to, co mu nejvíce vyhovuje. V Bulharsku na vás čeká skvělá kombinace tradičního s moderním.

Regiony Bulharsko

Blagoewgrad

Blagoewgrad

Region Blagoewgrad se nachází na jihozápadě Bulharska. Impozantní pohoří Pirin se rozpíná až do výšky 2 914 m, odkud se nabízí krásný výhled na okolní vrcholek Pirin. Pohoří nabízí mnoha četnými jezery, vodopády, ukrytými jeskyněmi a tichými lesy rozmanitou a jedinečnou přírodu. Na základě těchto krás a zvláštností je Pirin nejenom největším a nejatraktivnějším národním parkem Bulharska, ale byl dokonce také zařazen na seznam přírodního dědictví UNESCO.

Rodopy

Rodopy

Rodopy vynikají jako lesnaté pohoří na jihu Bulharska, kde se setkáte zejména s bukovými, dubovými a ve vyšších, západních regionech i s jehličnatými stromy. Rodopy sousedí na severu s Rilou, což je nejvyšší pohoří Bulharska a na jihozápadě s pohořím Pirin. V pravém slova smyslu znamená název Rodopy něco jako "oblast červenohnědé řeky", neboť zde pramení mnoho řek, které se roztékají do všech koutů země a nakonec vtékají do Černého nebo Egejského moře. Region může vzpomínat na různé národy, kteří zde v průběhu uplynulých staletí pobývali - dnes o tom ještě svědčí jedinečná, bohatá kultura, pestré řemeslné tradice v oblasti tkaní a řezbářství.

Sofia

Sofia

Sofie, bulharské hlavní město, se neucházelo jen tak pro nic za nic o to, být dějištěm Zimních olympijských her v roce 1994. Město je skoro ze všech stran pod ochranou rukou kopců a pohoří. Díky své nadmořské výšce jsou zimní období v Sofii velmi chladná a bohatá na sníh a to platí zejména pro pohoří Vitoša aneb „brána města“. Zimní sportovci se během sjezdu kochají pohledem na město a za dobrého počasí je dosahuje viditelnost až 60 km k pohoří Rila. Nejvyšší horou Bulharska je Musala (2 925 m), sportovcům nabízí super podmínky pro lyžování. Pohoří má skalnaté tvary a najdeme tu nejstarší lyžařské středisko Bulharska - Borovets.

Lyžařská střediska Bulharsko

Mapa zvětšit

Místo (region) Sjezdovky Výška
oddo
Skipas Nocí Cena od
75 km 990 - 2 560 m již brzy
52 km 1 337 - 2 550 m již brzy
36 km 1 620 - 1 925 m již brzy